Oficiu special de rugăciune

„Isus este poarta care conduce la mântuire şi este o poartă deschisă tuturor… Să-l lăsăm pe Isus să intre în viaţa noastră, ieşind din manifestările de egoism, indiferenţă şi închidere faţă de alţii”.  Papa Francisc

au bucuria de a vă invita în
prima miercuri din luna septembrie, 04.09. 2013,
cu începere de la ora 17.00, la un
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.

În comuniune cu Sfântul Părinte Papa Francisc, intenţiile generale de rugăciune pentru această lună vor fi:

  • „Pentru ca oamenii din timpul nostru, deseori scufundaţi în zgomot, să redescopere valoarea tăcerii şi să ştie să asculte vocea lui Dumnezeu şi a fraţilor” – intenţia generală.
  • „Pentru ca toți creştinii care suferă persecuţii în numeroase regiuni ale lumii să poată fi,  prin mărturia lor, profeţi ai iubirii lui Cristos” – intenţia de rugăciune misionară.

 Seara se va încheia cu Adoraţie Euharistică,
urmată de o agapă fraternă pe Holul expoziţional.

Vă aşteaptă cu drag,
pr. Mircea Marţian
tel. 0745-265935

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept