Oficiu special de rugăciune

Grupul parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif,
se va reuni în luna NOIEMBRIE, miercuri, 21.11. 2012, Sărbătoarea Intrării în Templu a Maicii Domnului, cu începere de la ora 17.00 la un
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.

Intenţiile generale de rugăciune pentru această lună:

• Pentru salvarea sufletele din Purgator.
  • Pentru ca aprofundarea credinţei în timpul acestui An dedicat Credinţei să ne ajute să dorim cu ardoare dreptatea şi pacea în lume.
  • Pentru ca Episcopii, preoţii şi toţi slujitorii Evangheliei să dea   mărturie curajoasă de fidelitate faţă de Domnul răstignit şi înviat.
  • Pentru ca Biserica peregrină pe pământ să strălucească precum o lumină a naţiunilor.

Oficiul va fi urmat de Adoraţie Euharistică și de o agapă fraternă în Holul expozițional.

Este un prilej de a identifica intenţiile generale de rugăciune pe care vă rugăm, în măsura posibilităţilor, să le adaugati şi dumneavoastră alături de intenţiile particulare.
Pentru odihnă, credinţă, dreptate, pace, fidelitate şi o Biserică puternică în Haruri,

pr. Mircea Marţian