Program special în prima vineri şi în prima sâmbătă din lună

SĂ LUĂM AMINTE!

Prima săptămână din fiecare lună este în tradiţia Bisericii Catolice un nou prilej de a ne încredinţa Inimii Preasfinte a lui Isus şi Inimii Neprihănitei Fecioare Maria. Acest cult este evidenţiat prin oficii speciale în comunitatea noastră. Vă invităm la această ofertă specială care se bucură de prezenţa marianistelor în parohia noastră. Fie ca inima noastră să devină asemeni cu inima Lor. Amin.

Vineri, 2 noiembrie 2012, prima din lună, după Sfânta Liturghie de la ora 9.00, se va desfăşura o oră de Adoraţie euharistică, după următorul program:

ora 10.00-10.30Adoraţie comunitară, animată de reprezentante ale Reuniunii Mariane Parohiale „Regina Martirilor şi Mărturisitorilor”

ora 10.30-11.00 – Rugăciune în tăcere pe fond muzical

Sâmbătă, 3 noiembrie 2012, prima din lună, după Sfânta Liturghie de la ora 9.00, se va desfăşura o Venerare Mariană,  animată de reprezentante ale Reuniunii  Mariane Parohiale „Regina Martirilor şi a Mărturisitorilor”.

Vă aşteptăm cu drag!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *