Reuniunea mariană “Regina Martirilor şi a Mărturisitorilor”

Fecioara Maria rugaciuneare marea bucurie de a vă invita  începând cu ora 8.00 la: Recitarea Rozariului; Litania Lauretană; Sfânta Liturghie; Venerarea Fecioarei Maria

Să ne rugăm împreună,
în LUNA IULIE:

• Pentru ca practicarea sportului să fie mereu ocazie de fraternitate şi creştere umană.
  • Pentru ca Spiritul Sfânt să susţină opera laicilor care vestesc Evanghelia în ţările cele mai sărace.
  • Pentru ca Spiritul Sfânt să lucreze în fiecare dintre noi și să ne sfințească.
  • Pentru vocații la familii sfinte, preoție și călugărie.
  • Pentru ca să nu se îndepărteze și să renunțe la relația pe care creștinii o au cu Dumnezeu, pe perioada concediilor.
  • Pentru membrii familiei Coman, pentru ca Bunul Dumnezeu să-I binecuvânteze.

Reuniunea Mariană e un drum către Dumnezeu trăit împreună cu Sfânta Fecioară. Să începem acest drum încredinţându-i ei, Mamei cereşti, dorinţa noastră de a ne lăsa conduşi de ea spre Acela care este Viaţa însăşi.
TE AŞTEPTĂM ŞI PE TINE SĂ TE ALĂTURI ACESTEI
MARI FAMILII!

NE ÎNTÂLNIM SÂMBĂTĂ, 6 IULIE 2013.

Pentru detalii, pr. Florin Isac, 0745.608.892,
isacioan@yahoo.com sau parohiaandreimuresanu.ro

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.