Reuniunea mariană “Regina Martirilor şi a Mărturisitorilor”

reuniunea marianaare marea bucurie de a vă invita  începând cu ora 8.00 la: Recitarea Rozariului; Litania Lauretană; Sfânta Liturghie; Venerarea Fecioarei Maria

Să ne rugăm împreună,
în LUNA AUGUST:

• Pentru ca părinţii şi educatorii să ajute noile generaţii să crească având o conştiinţă dreaptă şi o viaţă coerentă.
  • Pentru ca Bisericile particulare de pe continentul african, fidele vestirii evanghelice, să promoveze construirea păcii şi a dreptăţii.
  • Pentru vocaţii la familii sfinte, preoţie şi călugărie.
  • Pentru Preasfințitul nostrum Episcop Florentin, eparh de Cluj-Gherla, la împlinarea a 11 ani de Episcopat la cârma Eparhiei.
  • Pentru membrii familiei Lungu, pentru ca Bunul Dumnezeu să-I binecuvânteze.

Reuniunea Mariană e un drum către Dumnezeu trăit împreună cu Sfânta Fecioară. Să începem acest drum încredinţându-i ei, Mamei cereşti, dorinţa noastră de a ne lăsa conduşi de ea spre Acela care este Viaţa însăşi.
TE AŞTEPTĂM ŞI PE TINE SĂ TE ALĂTURI ACESTEI
MARI FAMILII!

NE ÎNTÂLNIM SÂMBĂTĂ, 3 august 2013.

Nu uitaţi de pelerinajul tradiţional de la Mănăstirea Nicula!

Pentru detalii, pr. Florin Isac, 0745-608892,
isacioan@yahoo.com sau www.parohiaandreimuresanu.ro

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.