Şedinţa de bilanț a Consiliului Consilierilor Parohiali

ANUNȚ – INVITAȚIE

Cu deosebit respect, invităm consilierii parohiei noastre la Şedinţa de bilanț a Consiliului Consilierilor Parohiali care se va desfăşura sâmbătă, 30 ianuarie 2016, cu începere de la ora 14.00, la Casa parohială de pe Bdul C. Brâncuși 44-46.

Şedinţa se va desfăşura după următoarea ordine de zi:

  1. Prezentarea unui Raport pastoral – economico-financiar al parohiei;
  2. Anul 2016 – Anul Sfânt al Milostivirii Divine – prezentarea principalelor acțiuni;
  3. Aspecte organizatorice legate de Sărbătorirea Sf. Iosif, Ocrotitorul Eparhiei și al Capelei noastre;
  4. Problema Casei parohiale de pe str. A. France 44;
  5. Diverse.

La final toți consilierii sunt invitați să rămână la o agapă fraternă (cu produse tradiționale proaspăt preparate în curtea casei), ocazie cu care îi vom sărbători pe cei care poartă numele Sfinților mari Ierarhi Vasile, Grigore și Ioan, prăznuiți în orientul creștin la fiecare 30 ianuarie.

În comuniune de rugăciune,
Mircea Marţian, paroh

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *