Şedinţa de bilanț a Consiliului Consilierilor Parohiali

Anunțăm şedinţa de bilanț a Consiliului Consilierilor Parohiali:
sâmbătă, 25 februarie 2017, ora 11.00, Bld. C. Brâncuși 44-46.

Consiliul parohial si PS Florentin

ORDINEA DE ZI:

1. Prezentarea unui Raport economico-financiar al parohiei.

2. Aprobarea bugetului cadru pentru anul 2017, inclusiv marile investiţii programate din fonduri proprii, la nivelul Catedralei Martirilor şi Mărturisitorilor (tubulatură sistem ventilatie, parchet în Altar, finisarea tavanului și realizarea unui nou sistem de iluminare toate la nivelul Capelei Sf. Iosif – lucrări care depind însă de lipsa infiltraţiilor de apă încă prezente) și pregătirea unui proiect prin care se va dezvolta Centrul pastoral situat pe bld. C. Brâncuși 44-46 (care a fost deja dat în folosință în anul 2015).

3. Aspecte organizatorice legate de Sărbătorirea Hramului capelei noastre: 19 martie 2017, Sf. Iosif, Ocrotitorul Eparhiei și Capelei noastre (10 ani sub minunatul protectorat al Sf. Iosif!).

4. Anul 2017 – an aniversar pentru comunitatea noastră (10 ani) – prezentarea altor acțiuni, în acest sens printre care publicarea unui album aniversar cu cântece interpretate de Corul Allegria al capelei noastre.

5. Proiect de îmbunătățire din punct de vedere video a site-ului și a paginii oficiale de facebook ale parohiei.

6. Diverse.

La final toți consilierii sunt invitați să rămână la o agapă fraternă (cu produse tradiționale proaspăt preparate în curtea casei).

În comuniune de rugăciune,
Mircea Marţian, paroh

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept