Serbare de Crăciun la Capela Sf. Iosif (foto şi video)

Sâmbătă, 21 decembrie 2013, la capela „Sf. Iosif” din Piaţa Cipariu, a fost prezentată o serbare de Crăciun, coordonată de pr. Mircea Marţian. Momentele de bucurie l-au avut ca invitat special pe PS Florentin, Episcopul de Cluj-Gherla. La program şi-au adus contribuţia copii şi tineri din grupurile parohiale care activează în cadrul Parohiei „Andrei Mureşanu” afiliată capelei: copiii Cercului parohial de artă, condus de Ioana Rusu, Corala tinerilor „Deo Gratias”, care animă Liturghia de seară, condusă de Dana Isac, copiii din grupurile de cateheză, pregătite de Adriana Tuşa și Otilia David, copiii din Clubul Micului Actor condus de actriţa Adriana King, copii flautişti de la Grădinița Sf. Ana, pregătiţi de sora Lucia şi Corul de copii „Allegria” – dirijat de Cristina Nagy, la orgă: Andreea Alexievici. Seara s-a încheiat prin sosirea lui Moş Crăciun care a împărţit daruri copiilor.

Click aici pentru albumul foto

Selecţii din Serbarea „Bucuria de Crăciun” pot fi urmărite video, mai jos:

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *