Sesiunea a VII-a din programul video-catehetic CĂUTAREA

«Am avut marea oportunitate să fac călătorii spectaculoase în viața mea… O călătorie mai grea de făcut, cred, este călătoria credinței. Nu sună la fel de interesant ca un zbor spațial, dar e, în cele din urmă, cea mai importantă călătorie pe care o putem face ca ființe umane.» (citat din programul video-catehetic rulat – mulțumim Radu și Oana Capan pentru traducerea manualului și subtitrarea materialelor video)

DUMINICĂ 15 MAI 2022, ÎNCEPÂND CU ORA 17.00 – CONTINUĂM SĂ CĂUTĂM ȘI NOI (pentru a găsi împreună răspunsurile la marile întrebările ale vieții).

cateheza tineri

Sesiunea a VII-a (Din programul video-catehetic CĂUTAREA):

De ce Biserica?
Unde? Centrul de activități situat pe Bl. C. Brâncuși 44.
Cine? Orice tânăr 13 +

HAI CU NOI ÎN CĂLĂTORIA ÎN LUMEA MISTERELOR CREDINȚEI – PREZENȚA TA ESTE DE NEÎNLOCUIT

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept