Sesiunea a VII-a din programul video-catehetic CĂUTAREA

«Am avut marea oportunitate să fac călătorii spectaculoase în viața mea… O călătorie mai grea de făcut, cred, este călătoria credinței. Nu sună la fel de interesant ca un zbor spațial, dar e, în cele din urmă, cea mai importantă călătorie pe care o putem face ca ființe umane.» (citat din programul video-catehetic rulat – mulțumim Radu și Oana Capan pentru traducerea manualului și subtitrarea materialelor video)

DUMINICĂ 15 MAI 2022, ÎNCEPÂND CU ORA 17.00 – CONTINUĂM SĂ CĂUTĂM ȘI NOI (pentru a găsi împreună răspunsurile la marile întrebările ale vieții).

cateheza tineri

Sesiunea a VII-a (Din programul video-catehetic CĂUTAREA):

De ce Biserica?
Unde? Centrul de activități situat pe Bl. C. Brâncuși 44.
Cine? Orice tânăr 13 +

HAI CU NOI ÎN CĂLĂTORIA ÎN LUMEA MISTERELOR CREDINȚEI – PREZENȚA TA ESTE DE NEÎNLOCUIT

Acest articol a fost publicat în An formativ parohial, Pastoraţia tinerilor și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.