Sfinţirea unei case parohiale

Avem bucuria şi onoarea de a Vă invita la întrunirea Grupului parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif, miercuri, 10 iunie 2015, cu începere de la ora 17.30, la casa parohială situată pe Bulevardul C. Brâncuși nr. 44-46 din Cluj-Napoca.

Momentul marchează lansarea unui nou spațiu formativ-educativ dedicat pastorației copiilor din comunitatea noastră.

În program:

• Cuvânt introductiv
  • Rugăciune de mulțumire
  • Parastas pentru odihna binefăcătoarei noastre Magdalena (cea care ne-a donat imobilul)
  • Rânduiala binecuvântării casei parohiale

Seara se va încheia cu un moment de comuniune, dedicat binefăcătoarei noastre și sărbătoriților lunii iunie, printr-o agapă fraternă în grădina casei parohiale.

Vă aşteptăm cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian
Paroh