Sfinţirea unei case parohiale

Avem bucuria şi onoarea de a Vă invita la întrunirea Grupului parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif, miercuri, 10 iunie 2015, cu începere de la ora 17.30, la casa parohială situată pe Bulevardul C. Brâncuși nr. 44-46 din Cluj-Napoca.

Momentul marchează lansarea unui nou spațiu formativ-educativ dedicat pastorației copiilor din comunitatea noastră.

În program:

  • Cuvânt introductiv
  • Rugăciune de mulțumire
  • Parastas pentru odihna binefăcătoarei noastre Magdalena (cea care ne-a donat imobilul)
  • Rânduiala binecuvântării casei parohiale

Seara se va încheia cu un moment de comuniune, dedicat binefăcătoarei noastre și sărbătoriților lunii iunie, printr-o agapă fraternă în grădina casei parohiale.

Vă aşteptăm cu mult drag,
Pr. Mircea Marţian
Paroh

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site utilizează cookie-uri. Pentru a asigura buna funcţionare, pentru a îmbunătăţi utilizarea şi funcţionalitatea acestuia, pentru a personaliza conţinutul şi anunţurile, şi pentru a analiza traficul, asemenea majorităţii site-urilor, folosim cookie-uri. Dacă nu sunteți de acord, unele funcționalități s-ar putea să fie indisponibile. Puteţi oricând să vă schimbaţi sau să vă retrageţi consimţământul. Aflați mai multe detalii aici.
Accept
Nu accept