Ziua Mondială a Tineretului marcată în Eparhia de Cluj-Gherla

Ziua Mondială a Tineretului marcată în Eparhia de Cluj-Gherla, prin Biroul eparhial pentru pastorația tinerilor și a copiilor, în colaborare cu Parohia Andrei Mureșanu (gazda evenimentului).

O bucurie să fiu în mijlocul tinerilor din diferite asociații și să celebrez divina Liturghie împreună cu pr. Radu Tălpălariu în calitate de coordonator al Biroului pastoral pentru tineri, care ne-a oferit și o frumoasă meditație.

La final am transmis regretul PS Claudiu pentru faptul că nu a putut să fie prezent, dar a transmis binecuvântarea și sprijinul său necondiționat pastorației tinerilor și pregătirii lor pentru a participa și reprezenta eparhia la Întâlnirea mondială a tinerilor de anul viitor 1-6 august 2023, la Lisabona.

Seara a continuat într-o atmosferă nu doar tinerească ci și fraternă în Aula ”Iuliu Hossu” încălzită special pentru eveniment.

Pr. Mircea Marțian

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *