Activități specifice vacanței la Centrul nostru de activități

Centrul nostru de activități este pregătit pentru activitățile specifice vacanței, chiar dacă suntem conștienți de faptul că #sufetulnuarenevoiedevacanță, ci de hrană spirituală.

centrul de activitati vara

El are nevoie în mod constant de rugăciune (”respirația sufletului”), practicarea sacramentelor, în mod deosebit participare la Sfânta Liturghie, dar și multe fapte de caritate (ce ne dau încredere în noi și ne transformă în fii și frați).

În timpul vacanței mari continuăm să ne întâlnim cu copiii doar la Sfânta Liturghie dedicată lor, în fiecare duminică, cu începere de la ora 11.30.

Vă așteptăm mereu cu drag (dacă sunteți în Cluj), iar dacă nu sunteți vă asigurăm că vă purtăm mereu cu drag și dor, în rugăciune!

În paralel, Centrul nostru de activități găzduiește o Școală de vară pentru copii (vezi foto) și tot acolo vom organiza tradiționalul Campus de vară (în parteneriat cu ASTRU Cluj), la începutul lunii septembrie (sub Moto-ul ”SUS INIMA!”).

O să revenim pentru înscrieri.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *