Centrul nostru de activități este pregătit pentru activitățile specifice vacanței, chiar dacă suntem conștienți de faptul că #sufetulnuarenevoiedevacanță, ci de hrană spirituală.
El are nevoie în mod constant de rugăciune (”respirația sufletului”), practicarea sacramentelor, în mod deosebit participare la Sfânta Liturghie, dar și multe fapte de caritate (ce ne dau încredere în noi și ne transformă în fii și frați).
În timpul vacanței mari continuăm să ne întâlnim cu copiii doar la Sfânta Liturghie dedicată lor, în fiecare duminică, cu începere de la ora 11.30.
Vă așteptăm mereu cu drag (dacă sunteți în Cluj), iar dacă nu sunteți vă asigurăm că vă purtăm mereu cu drag și dor, în rugăciune!
În paralel, Centrul nostru de activități găzduiește o Școală de vară pentru copii (vezi foto) și tot acolo vom organiza tradiționalul Campus de vară (în parteneriat cu ASTRU Cluj), la începutul lunii septembrie (sub Moto-ul ”SUS INIMA!”).
O să revenim pentru înscrieri.



Vă comunicăm faptul că programele parohiale, catehetice şi extracatehetice, intră în vacanţă începând cu data de 15 iunie 2014. Acestea vor fi reluate ca de obicei în prima duminică din luna octombrie a.c. când vom deschide un nou an catehetic parohial.