Ansamblul parohiei noastre “Datini” la Bădăcin

Ansamblul parohiei noastre “Datini”, coordonat de Narcisa Boilă și Călin Vac, a participat cu un moment folcloric de Sânziene, duminică, 25 iunie 2025, la Bădăcin, cinstind Sfânta Cruce ridicată în memoria ilustrului om de stat Iuliu Maniu.

Badacin

Totul s-a întâmplat prin bunăvoința vrednicei gazde, părintele Cristian Borz, în cadrul unui eveniment organizat sub egida Consiliului Județean Sălaj, de Parohia Greco-Catolică Bădăcin și Muzeul Județean de Istorie și Artă Zalău, în colaborare cu Centrul de Cultură și Artă al Județului Sălaj.

Felicitări gazdelor, organizatorilor și multe mulțumiri membrilor ansamblului pentru apreciata reprezentație