Campusul Estival ”Din toată inima” în Parohia Andrei Mureșanu adresat copiilor între 7 şi 12 ani

ORGANIZATORI: Parohia Andrei Mureșanu în colaborare cu ASTRU

MOTTO: „Să-l iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău, din toată puterea ta și din tot cugetul tău, iar pe aproapele tău ca pe tine însuți” (Lc. 10.27.

TEMA: Din toată Inima!

LOC: Casa parohială de pe Bld. C. Brâncuși nr. 44-46, Cluj-Napoca.

PERIOADA: 10-12 septembrie 2015.

ÎNSCRIERI: Direct la Biroul parohial sau telefonic/email până luni, 7 septembrie, 2015; vor fi oferite următoarele informații: nume, prenume, vârsta, telefon și email părinte/voluntar pe pagina de internet a parohiei.

CONȚINUT: Cateheze zilnice adaptate participanților, alte activități desfășurate individual sau în echipă, jocuri dar și ocazia de a colora pereții exteriori ai casei parohiale care găzduiește evenimentul (moment care va fi  animat de Dna Ioana Rusu, Coord. al Cercului de artă Parohial V.Fulicea.

IMPLICARE: Tinerii din comunitate, mai mari de 13 ani, pot să participe ca voluntari, animatori ai evenimentului alături de cei propuși de ASTRU Cluj; pentru aceasta trebuie să se înscrie cu acest scop și să participe miercuri între orele 17.00 – 19.00 la o întrunire pregătitoare pe Bld. C. Brâncuși.

Vă așteaptă cu drag,
Pr. Mircea Marțian, tel. 0745-265935, mircea.martian@gmail.com

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *