“LĂSAŢI COPIII SĂ VINĂ LA MINE!”
SÂMBĂTĂ 6 OCTOMBRIE 2012,
începând cu ora 17.00, invităm copiii
și nu numai, la o oră de
ADORAŢIE EUHARISTICĂ.
Să-L rugăm pe Isus să ne întărească credința în Noul an catehetic parohial!!!
Oficiu special de rugăciune
Grupul parohial de Rugăciune Copiii Sf. Iosif,
au bucuria de a Vă invita
în prima miercuri din luna octombrie, 03.10.2012,
cu începere de la ora 17.00, la un nou
OFICIU SPECIAL DE RUGĂCIUNE
închinat părintelui nostru ocrotitor Sf. Iosif.
Intenţiile generale de rugăciune pentru această lună:
-
Pentru ca Domnul să ne mărească credința în noul an catehetic parohial.
-
Pentru dezvoltarea şi progresul noii evanghelizări.
-
Pentru ca Ziua Mondială a Misiunilor să fie prilejul unui reînnoit angajament în favoarea evanghelizării
Oficiul va fi urmat de Adoraţie Euharistică și de o agapă fraternă în Holul expozițional.
Vă aşteptăm cu mult drag,
Pr Mircea Marţian,
0745-265935
Pastoraţia copiilor, anul catehetic 2012-2013
DRAGI COPII, PĂRINȚI ȘI ÎNSOȚITORI
Vă așteptăm cu mult drag și în acest an să ne bucurăm împreună la unul sau mai multe programe speciale dedicate vouă.
Pentru aceasta vă rugăm ca până la data de 7 octombrie să vă înscrieți la una sau mai multe activități completând următoarea fișă de înscriere:
Continuă lectura „Pastoraţia copiilor, anul catehetic 2012-2013”
Campus estival, 5-7 iulie 2012 (foto)
Întâlnirea Eparhială a Copiilor, Dej, 2012 (video)
Întâlnirea Eparhială a Copiilor, Dej, 2012 (foto)
Anunțuri – invitaţie
1. Consiliul Consilierilor Parohiali a hotărât, începând cu luna noiembrie 2011, colectarea de donaţii pentru Catedrala dedicată Martirilor şi Mărturisitorilor Veacului al XX-lea, aflată în construcţie în Piaţa Cipariu din Cluj-Napoca. Colecta specială este realizată după Sfintele Liturghii, în fiecare primă duminică din lună, responsabilii proiectului fiind d-na Lucia Dimulescu, respectiv d-na Cons. Aurelia Chiorean.
Astfel, până în luna mai a.c., s-a reuşit prin acest program colectarea unei sume totale de 54.897 lei.
Vă mulţumim pentru constanta generozitate!
2. Joi, 31 mai 2012, ora 18.30, absolvenţii Şcolii de pian din parohia noastră, conduşi de profesorii Amalia şi Paul Erdo, Vă invită la un Mini-concert de pian, susţinut în Capela Sf. Iosif.
3. Duminica, 17 iunie, ora 19.30, după Sfânta Liturghie animată de tinerii parohiei, Vă invităm la un Concert de muzică sacră, susţinut de Corul Jubilatae al capelei noastre, dirijat de Mihaela Ceşa-Goje. La finalul manifestării va fi lansat cel de al doilea album audio editat de acest prestigios cor.