Corul Allegria aduce bucuria!

Pentru că urmează mai multe momente importante se muncește de zor la Centrul de activități:

  • Duminică, 10 decembrie 2023, ora 10.00, Corul ”Allegria” este invitat special să ofere răspunsurile liturgice la Mănăstirea ”Sfintei Macrina” din Cluj- Napoca, într-o activitate în parteneriat cu Grădinița ”Sf. Ana”
  • Luni, 11 decembrie 2023, în jur de ora 17.00, Corul de copii Allegria vor duce Vestea cea bună a Nașterii Mântuitorului pe Scena Târgului de Crăciun din Piața Unirii la invitația Primăriei Cluj
  • Sâmbătă, 16 decembrie 2023, ora 16.30 – Vor însufleții Serbarea de Crăciun ”Seara Crăciunului nost”, pregătită de mai multe grupuri parohiale de copii, tineri sau adulți Pruncului Isus (în Aula ”Iuliu Hossu”)
  • Duminică, 17 decembrie 2023, ora 16.00 – Corul de copii Allegria va participa cu un mini-recital de Colinde la Blaj, în Catedrala ”Sf. Treime”, la invitația PS Cristian (fapt pentru care ne pregătim să vizităm Aiudul și Blajul)

corul allegria

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *