Marșul pentru Viață 2016

Vă reamintesc că  Marșul pentru Viață va avea loc în Cluj-Napoca în data de 26 martie 2016, ora 11:30, în Piața Unirii.

mpv-2016-data-site

Vă invităm pe toți cei care puteți să participaţi la acest eveniment şi să îl promovaţi în comunitățile în care activați.

În anii precedenți Biserica Greco-Catolică a fost una dintre prezențele cele mai consistente la Marșul pentru Viață, să arătăm încă o dată că Biserica noastră susține Viața!

În cadrul Lunii pentru Viață va mai avea loc încă un eveniment important – Conferința medicului Ioan Cioată, din data de 28 martie, ora 19, de la Casa de Cultură a Studenților. Intrarea gratuită. Medicul Ioan Cioată este unul dintre medicii ginecologi care a renunțat să mai facă avorturi.

Dumnezeu să ne ajute pentru ca să putem să dăm mărturie în oraşul nostru despre valoarea VIEŢII, care este darul Lui pentru fiecare dintre noi!