Program special – joi, 19 martie 2020 – de sărbătoarea Sfântului Iosif şi hramul Capelei

Pentru noi un moment aniversar: Capela ”Sfântul Iosif – Treisprezece ani sub fructuosul protectorat al părintelui nostru ocrotitor”

PROGRAMUL MANIFESTĂRILOR:

În Capela Sf. Iosif:

  • 8.30: Rugăciuni particulare ale credincioșilor.

Afară pe explanada A (dinspre Piața A. Iancu/Calea Turzii):

  • 9.00: Sfânta Liturghie celebrată în aer liber, pe explanada A (cu respectarea numărului maxim de 100 de persoane participante şi distanţa de minim 1 metru între credincioşi); La final va fi rostită Litania ”Sf. Iosif” și se va intona Imnul parohial ”Iosif este Sfântul”

Datorită contextului vă reamintim faptul că celelalte activități anunțate inițial, inclusiv agapa fraternă și masa festivă au fost anulate, la fel ca tradițională vizită pastorală a Episcopului Florentin, care pentru a nu se crea premisele răspândirii virusului prin adunarea împreună a unor mari mulțimi de oamenii și-a anulat toate vizitele pastorale în această dificilă perioadă (dar cu promisiunea obținută telefonic azi că sunt doar amânate).

Pr. Mircea Marţian

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *