Şedinţa de toamnă a Consiliului Consilierilor Parohiali

Cu deosebit respect invităm consilierii parohiei noastre la

ŞEDINŢA DE TOAMNĂ A CONSILIULUI CONSILIERILOR PAROHIALI

Ce se va desfăşura la data de 26 octombrie 2011, cu începere de la orele 17.00 la sediul parohiei din Piaţa Cipariu f.n.

Şedinţa se va desfăşura având următoarea ordine de zi:

1. Invocarea Spiritului Sfânt.

2. Prezentarea situaţiei economice a parohiei

3. Prezentarea ofertei pastorale desfasurate la nivelul parohiei – accent pe ceea ce este nou si pe acţiunile dedicate familiei.

4. Discuţie cu privire la colectarea de fonduri la nivelul parohiei pentru construcţia Catedralei – identificarea şi numirea unor casieri voluntari.

5. Proiecte ce ar trebui desfăsurate: Crucea exterioară din parcare, Schimbarea Chivotului, Amenajarea unui Centru socio-pastoral în Casa de pe Anatole France 44,  Tipărirea unei cărţi cusute şi legată cu coperte tari care cuprinde Sfânta Liturghie şi cântece religioase pentru copii şi tineri, Montarea unui panou de alarmă şi a unor sisteme de supraveghere a Capelei „Sf. Iosif”, normă prevăzută în Legea de funcţionare a instituţiilor de cult.

6. Diverse.

În comuniune de rugăciune,