Serbarea „Bucuria de crăciun” – desfășurător

Serbare de Craciun21 decembrie 2013, ora 16.30

• Întâmpinarea participanţilor
  • Vizitarea Expoziţiei „Să-L primim pe Emanuel” realizată de copiii Cercului parohial de artă, condus de Ioana Rusu (pe Hol Intrare A).

Ora 17.00

• PS Florentin (sau, dacă nu va fi prezent, părintele paroh) – Cuvânt de salut şi rugăciune.
  • Corala tinerilor „Deo Gratias”, care animă Liturghia de seară, condusă de Dana Isac (de la Balconul B).
  • Tablou Viu al Naşterii Mântuitorului dublat de un moment de poezie – grupurile de cateheză, pregătite de Adriana Tuşa și Otilia David.
  • Sceneta „Fetiţa cu chibrituri” – copiii din Clubul Micului Actor condus de actriţa Adriana King.
  • Demonstraţie la flaut – copii, actuali sau foşti de la Grădinița Sf. Ana, pregătiţi de sora Lucia.
  • Corul de copii „Allegria” – dirijat de Cristina Nagy, la orgă: Andreea Alexievici.
  • Moment pregătit de Grupul parohial de dansuri şi obiceiuri populare, instruiţi de Călin Vac și Narcisa Boilă.
  • Intră Moş Crăciun – care este condus spre un loc, de unde, ajutat de un spiriduş, va împărţi daruri pentru toţi copiii.

Vă dorim Sărbători de cereşti daruri încununate, cu bucurie şi spor în toate.

În comuniune de rugăciune,
Pr. Mircea Marţian,
Responsabil parohial cu pastoraţia copiilor

Notă: Din motive organizatorice accesul se va face doar pe la Intrarea A.