Serbarea de Crăciun 2015 (foto și video)

Sâmbătă, 19 decembrie 2015, în Capela “Sf. Iosif” din Piaţa Cipariu a avut loc Serbarea de Crăciun a Parohiei „Andrei Mureşanu”, sub coordonarea pr. Paroh Mircea Marţian, a pr. Titus Sas şi pr. Florin Isac şi a d-nelor catehete Adriana Tuşa şi Otilia David. Invitatul serii a fost PS Florentin Crihălmeanu, Episcop de Cluj-Gherla.

Din program: Colind în familie; Moment de poezie cu grupurile de cateheză; Moment răcoritor cu Iulia și Sara de la Cercul parohial de actorie; Sceneta “Fiți Milostivi precum Tatăl Milostiv este!” cu copiii din Cercul Micului Actor condus de actrița Adriana King; Poezie: De ajunul Crăciunului, de Elena Farago (Cercul Micului Actor); Corul de copii “Allegria” – dirijat de Cristina Nagy, la orgă: Andreea Alexievici.

Click aici pentru albumul foto

La final a intrat în scenă Moş Crăciun, spre bucuria copiilor, cu sacul plin de daruri.

Viorica Sabo
Redactor DIRMM

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *