Spectacolul de Crăciun

Spectacol de CraciunVă invităm să redescoperim bucuria Sărbătorii Crăciunului, chiar la vreme de pandemie – sâmbătă, 18 decembrie 2021, ora 18.00, în Capela ”Sf. Iosif” (accesul se va face doar pe intrarea A, dinspre Bastionul Croitorilor/Calea Turzii).

Totul va fi posibil datorită SERBĂRII PREGĂTITE PRUNCULUI SFÂNT, de diferite grupuri parohiale alcătuite din copii, tineri și adulți, după cum urmează:

• Vizitarea unei Expoziții dedicată Pruncului Isus, realizată de copiii Cercului parohial de artă, condus de Ioana Rusu (pe Hol Intrare A).
  • Tablou Viu al Nașterii Mântuitorului, urmat de Momentul poetic ”Copiii preamăresc nașterea lui Isus”, responsabil Otilia David.
  • Moment al Grupului de dansuri și obiceiuri grecești, coordonat de Daniel Mocanu.
  • Corul de copii ”Allegria” – dirijat de Cristina Nagy, la orgă: Iulia Marțian.
  • Moment pregătit de Ansamblului “Datini” instruit de Călin Vac și Narcisa Boilă.
  • Momentul „Invitatului cu Daruri” (Moș Crăciun).

La serbare sunt așteptați și cei care aleg să răspundă prezent prin mijloacele online (evenimentul va fi în direct pe pagina noastră de Facebook).

Hai și tu, dacă vrei să-i oferi un pic din timpul tău, Pruncului Sfânt!

Acest articol a fost publicat în Evenimente și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.