Tabăra muzicală din Munții Apuseni

muzicaEnergie bună în Tabăra muzicală din Munții Apuseni (3-7 august 2021) adresată copiilor din Corul ”Allegria” sub coordonarea dirijoarei Cristina Nagy, inițiatoarea activității.

Tabăra este un minunat cadou din partea părinților (cărora le mulțumim, în mod deosebit mămicilor care s-au implicat efectiv în organizare) pentru ai încuraja pe copii în nobila misiune de a cânta cu bucurie, oferind răspunsurile liturgice în Capela “Sf. Iosif” duminică de duminică, în cadrul Sfintei Liturghii pentru familiile cu copii.

Abia așteptăm ultima zi când împreună cu ceilalți copii care nu au putut participa la tot programul avem o zi plină prin vizitarea orașelor Abrud și Câmpeni, a Roșiei Montane și a Casei memoriale a lui Avram Iancu.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *