Întâlnirea Copiilor din Eparhia de Cluj-Gherla, 13 iunie 2015

Parohia “Andrei Mureșanu” din Cluj-Napoca a găzduit, sâmbătă 13 iunie 2015, a IX-a ediție a Întâlnirii Copiilor din Eparhia de Cluj-Gherla. Tema acestei întâlniri, la care au participat copii din majoritatea parohiilor Eparhiei – 445 de copii, cu vârste cuprinse între 6 – 13 ani, a fost „Vreau să văd chipul Tău!”, iar motto-ul: „Lăsați copiii să vină la mine…”(Lc 18,16). Întâlnirea s-a desfăşurat în Parcul Iuliu Prodan din spatele Bisericii parohiale Sf. Familie Zorilor I, jud. Cluj. Evenimentul a fost organizat de către Departamentul pentru Tineret al Episcopiei de Cluj-Gherla în colaborare cu Protopopiatul Cluj I, Parohia „Andrei Mureșanu” și Asociația Tineretului Român Unit – ASTRU Cluj. Programul a început prin celebrarea Liturghiei copiilor de către PS Florentin, Episcop de Cluj-Gherla şi 35 de preoţi, răspunsurile liturgice fiind date de Corul de copii „Allegria”. După masa de prânz copiii s-au bucurat la Festivalul copiilor.

Click aici pentru albumul foto

Momente din Sf. Liturghie:

Cântece la Sf. Împărtășanie (Corul Allegria):

PS Florentin Crihălmeanu și copiii:

Începe Festivalul copiilor:

Viorica Sabo
Redactor Departamentul mass-media al Episcopiei de Cluj-Gherla

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *