Reuniunea mariană – “Regina martirilor şi a mărturisitorilor”

reuniunea marianaReuniunea mariană – “Regina martirilor şi a mărturisitorilor”

are marea bucurie de a vă invita joi, 21 Mai 2015

La marea sărbătoare a

ÎNĂLȚĂRII DOMNULUI ȘI MÂNTUITORULUI NOSTRU ISUS HRISTOS

începând cu ora 8.00 la: Recitarea Rozariului; Litania Lauretană; Sfânta Liturghie în cadrul căreia vom primi noi membre în cadrul reuniunii, urmată apoi de o agapă fraternă în aula card. dr.  Iuliu Hossu

Reuniunea Mariană e un drum către Dumnezeu trăit împreună cu Sfânta Fecioară. Să începem acest drum încredinţându-i ei, Mamei cereşti, dorinţa noastră de a ne lăsa conduşi de ea spre Acela care este Viaţa însăşi.

TE AŞTEPTĂM ŞI PE TINE SĂ TE ALĂTURI ACESTEI MARI FAMILII!

Pentru detalii, pr. Florin Isac, 0745.608.892,isacioan@yahoo.com

Acest articol a fost publicat în Grupuri parohiale și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *