Vacanța de Crăciun

mos craciunVă comunicăm faptul că programele parohiale, catehetice şi extracatehetice, intră în vacanţă începând de sâmbătă, 16 decembrie 2017 (ora 17.00), dată la care vă așteptăm, ca de obicei, la Serbarea „Bucuria de Crăciun”.

Programele vor fi reluate în săptămâna 14-21 ianuarie 2018. Pentru a evita problemele Vă invităm să clarificați calendarul acțiunilor și cu responsabilii programelor la care participați.

Pe perioada binemeritatei vacanțe, o să ne vedem cu ocazia binecuvântării caselor precum și la Sfânta Liturghie celebrată special pentru voi de la ora 11.30, în fiecare duminică, respectiv de Crăciun (prima și a doua zi) și de Anul Nou (luni 01.01.2018).

Vacanță odihnitoare și Sărbători fericite cu Haruri cerești!

Pr. Mircea Marțian, Responsabil parohial cu pastoraţia copiilor
tel. 0745-265935, email: mircea.martian@gmail.com